Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rehabilitační přístroj Motomed

26. 6. 2013

 

Naše děti  si mohly vyzkoušet při lázeňském nebo rehabilitačním pobytu pohybový léčebný přístroj MOTOMED. Bohužel možnost využívat tento přístroj již během roku nemají. Nenašli jsme v našem okolí rehabilitační zařízení, kam bychom s našimi dětmi na tento přístroj mohli docházet. Prováděný pohyb s MOTOmedem je pro naše děti velmi prospěšný, je ale naprosto nedostačující absolvovat tento druh rehabilitace jen jednou do roka při nějakém pobytu. Proto bychom rádi získali tento přístroj a umožnili  našim dětem částečně čelit potížím a omezením, které jim jejich postižení přináší.
 
Sebepatrnější síly stačí k rozpohybování pedálů.
 
MOTOmed umožňuje   - pasivní cvičení – motor vás rozpohybuje a uvolní
                                        - assistivní cvičení s podporou motoru
                                        - aktivní cvičení – vlastní silou můžete pracovat proti jemně nastavitelnému odporu
 
Cíle pohybového tréninku na MOTOmedu
                           - redukovat bolestivé svalové křeče a zvyšovat pohyblivost
                           - odhalovat zbytkové síly svalů,udržovat je a znovu vytvářet
                           - trénovat zbytkové aktivity
                           - zlepšovat různé funkce (sedění, stání, chození )
                           - podporovat chůzi (trénováním síly svalů a vytrvalostí )
                           - zmírňovat následky nedostatku pohybu (zvyšovat prokrvování, předcházet tuhnutí kloubů – prevence kontraktur, předcházet zkracování šlach, aktivovat a regulovat funkce močového měchýře, střev, podněcovat krevní oběh a metabolismus.
 
Například v Německu jsou tyto léčebné přístroje všeobecně zdravotními pojišťovnami uznány jako zdravotnický prostředek a jsou zdravotními pojišťovnami plně hrazeny.U nás tomu tak není a od r.2012 nepřispívá na tyto přístroje ani sociální odbor.
 
REPO-RECK spol.s.r.o. se u nás zabývá distribucí MOTOmedů.Standartní doporučená sestava dětského MOTOmedu stojí 184.000 kč. Co říci k této částce………..
 
Zde je odkaz na stránky distributora :  http://www.motomed.cz
 
Prosíme o jakoukoli pomoc na získání tohoto pohybového přístroje.
 
 
Finanční dar můžete zaslat na sbírkové konto 261703388/0300 které bylo zřízené za účelem získání MOTOmedu. Sbírka ukončena k 31.1.2014. Vybraná částka 29 380 kč.
 
Díky sponzorům akce Kilometry podaných rukou, veřejnosti, která přišla šlápnout do pedálů a veřejné sbírce jsme pro děti MOTOmed získali.